Zdjęcia kotów
Home
Forum

Eukanuba
Hill's
Iams
Nutro
Purina
Royal
Waltham
 

 

 

 

 

 

Jak pomóc Twojemu kotu z chorobą nerek

Dlaczego Twój kot potrzebuje diety weterynaryjnej Eukanuba
Jeśli Twój kot cierpi na przewlekłą niewydolność nerek, to potrzebuje specjalnej opieki oraz specjalnego pożywienia. Dla takich kotów opracowaliśmy dietę weterynaryjną Eukanuba Renal Formula. Dieta ta, wykorzystująca nowatorskie rozwiązania żywieniowe, pomaga kotom zmagać się i żyć z tym powoli postępującym schorzeniem, dając Ci przy tym pewność, że Twój czworonożny ulubieniec otrzymuje optymalne dla niego pożywienie, sprzyjające ogólnemu zdrowiu jego organizmu i dobremu samopoczuciu.

Czym jest przewlekła niewydolność nerek
Przewlekła niewydolność nerek to choroba charakteryzująca się postępującym zanikiem normalnych czynności nerek. Jedną z podstawowych funkcji, jakie nerki spełniają w organizmie, jest wytwarzanie zagęszczonego moczu. Kiedy u kota zachodzi stopniowy spadek wydolności nerek, objawia się to częstszym oddawaniem moczu i zwiększonym spożyciem wody, gdyż kot musi uzupełniać ilość wody, jaką wydala. Są to typowe objawy przewlekłej niewydolności nerek. Drugim, bardzo ważnym zadaniem nerek jest filtrowanie krwi, usuwanie z niej zbędnych produktów przemiany materii i wydalanie ich z organizmu z moczem. Kiedy nerki nie mogą już dłużej pełnić prawidłowo tej funkcji, szkodliwe produkty metabolizmu zaczynają gromadzić się we krwi, co prowadzi do wystąpienia takich objawów, jak apatia i brak apetytu, a także wymioty, spadek masy ciała, biegunka oraz pogorszenie stanu skóry i okrywy włosowej. Do stwierdzenia, czy Twój kot cierpi na niewydolność nerek, wystarczy, aby lekarz weterynarii wykonał podstawowe badanie krwi oraz analizę próbki moczu. Nie musisz wcale czekać tak długo, aż u Twojego kota wystąpią wymienione wyżej objawy chorobowe, żeby wykonać analizę krwi. Dlatego zaleca się regularne zgłaszanie się z kotem do lekarza weterynarii na badania kontrolne.

Przyczyny przewlekłej niewydolności nerek
Funkcja filtracyjna nerek zazwyczaj ulega pewnemu osłabieniu w miarę, jak kot się starzeje. Jednak u kotów z przewlekłą niewydolnością nerek spadek zdolności filtrowania krwi jest znacznie poważniejszy i może prowadzić do wspomnianych wyżej objawów klinicznych. W śród możliwych przyczyn przewlekłej niewydolności nerek są infekcje bakteryjne lub wirusowe nerek, a także spożycie substancji toksycznych. Jednak najczęściej nie można ustalić w sposób jednoznaczny przyczyny tej choroby.

Czym odznacza się nasza dieta weterynaryjna Renal Formula
Dzięki stosowaniu specjalnej diety można zahamować rozwój przewlekłej niewydolności nerek i ograniczyć akumulację zbędnych produktów przemiany materii we krwi. Opracowując recepturę diety weterynaryjnej Eukanuba Renal Formula, firma The Iams Company wykorzystała najnowsze, przełomowe osiągnięcia nauki. Dzięki postępom nauki i naszemu bezkompromisowemu stanowisku, polegającemu na stosowaniu w produktach Eukanuba składników wyłącznie najwyższej jakości, stworzyliśmy nowatorską dietę, stanowiącą nieocenioną pomoc w postępowaniu leczniczym obejmującym szerokie spektrum problemów związanych z przewlekłą niewydolnością nerek i służącą jednocześnie zdrowiu całego organizmu i dobremu samopoczuciu kotów. Opracowując tę specjalną dietę, zwracaliśmy także szczególną uwagę na zapewnienie jej bardzo wysokiej smakowitości, aby Twój kot jadł ją z apetytem. Dieta Renal Formula zawiera unikalny system "pułapki azotowej" (Nitrogen Trap Fibre System), który tworzy specjalna kompozycja źródeł włókna pokarmowego. Ta nowatorska kompozycja sprawia, że większa część zbędnych produktów przemiany materii jest wydalana z kałem. Przesunięcie wydalania zbędnych produktów metabolizmu w kierunku jelit odciąża nerki. Dzięki temu, w naszej diecie nerkowej możemy zapewnić kotom z niewydolnością nerek taką ilość białka wysokiej jakości, jakiej potrzebują do zachowania prawidłowej kondycji i dobrego samopoczucia. Dieta weterynaryjna Eukanuba Renal Formula jest specjalną dietą nerkową dla kotów, która jest pożywieniem kompletnym i zbilansowanym. Zapewnia Twojemu kotu wszystkie ważne składniki pokarmowe, jakich potrzebuje jego organizm. Ponadto dieta Renal Formula ma obniżony poziom fosforu i odznacza się precyzyjnie ustaloną proporcją kwasów tłuszczowych Omega-6 : Omega-3, wynoszącą 5:1, dzięki czemu umożliwia spowolnienie rozwoju przewlekłej niewydolności nerek u kotów.

Stosowanie diety weterynaryjnej Renal Formula
Dieta Renal Formula została opracowana specjalnie po to, aby umożliwić właściwe postępowanie żywieniowe w przypadku kotów cierpiących na przewlekłą niewydolność nerek. Przestrzegaj wszystkich zaleceń dotyczących żywienia kota, jakich udzieli Ci lekarz weterynarii. Gdyby reakcja organizmu Twojego kota na dietę nie była taka, jakiej oczekuje lekarz prowadzący, skontaktuj się z nim ponownie.

Co możesz zrobić, aby pomóc swojemu kotu
Najlepszym sposobem na zapewnienie swojemu kotu poprawy stanu zdrowia jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza weterynarii. Jeśli nie masz pewności co do któregokolwiek z poniższych punktów, nie wahaj się poprosić lekarza weterynarii o radę.

Opinie kociarzy

Zuza: Eukanuba renal formula sucha
Sabinka Czarna ma przewlekla niewydolnosc nerek i musi byc na diecie. Jednym z jej skladnikow jest wlasnie ta karma. Ostatnio sie jej znudzila, ale jadla ja chetnie do przez kilka miesiecy, a wyniki ma teraz doskonale. (spadek mocznika ze 100,5 do 29).
Eukanuba renal formula w puszce
Nie wygladala zbyt zachecajaco... i nie udalo mi sie Sabi namowic na zjedzenie. Wiecej nie kupilam, ale moze akurat z ta puszka bylo cos nie tak.

 

Jeżeli masz coś do powiedzenia innym opiekunom kotów na temat tej karmy kliknij tutaj

Karmy dla kotow - Eukanuba