Zdjęcia kotów
Home
Forum

Eukanuba
Hill's
Iams
Nutro
Purina
Royal
Waltham
 

 

 

 

 

 

Iams Kitten & Junior rich in Chicken
Kompletne i zbilansowane pożywienie dla kociąt oraz dla kotek ciężarnych i karmiących, bogate w mięso Z kurcząt. Dostępne jako karma sucha lub w formie delikatnego pasztetu. Kocięta W pierwszychmiesiącach życia kocięta potrzebują bardzo pożywnej karmy, z dużą zawartością białek zwierzęcych wysokiej jakości. Karma Iams Kitten & Junior rich in Chicken, wytwarzana ze świeżego mięsa z kurcząt oraz innych wartościowych surowców, zawiera wszystkie składniki odżywcze i energetyczne, jakich kocięta potrzebujądo tego, aby wyrosnąć na zdrowe, zwinne koty. Jest w 100% kompletna i zbilansowana, a zawarty w niej tłuszcz zwierzęcy wysokiej jakości nadaje tej karmie wyborny smak i ułatwia kociętom trawienie. Ta bardzo pożywna karma, o wysokim poziomie energii, została specjalnie przygotowana w formie niewielkich granulek, które doskonale pasują do małych pyszczków i żołądków kociąt.
- Zawiera wszystkie składniki odżywcze i energetyczne, jakich kocięta potrzebują
- Jest lekkostrawna
- Pomaga w higienie zębów i dziąseł
- Jest bardzo wydajna, dawki dzienne małe, a ilość stolca niewielka
- Granulki karmy w kształcie litery Y są łatwe do pogryzienia
Karma w puszkach pasztet Iams Pate Kitten
Kocięta do 20. tygodnia życia powinny jeść do woli, w wieku 20,40 tygodni: około 70 g na kg masy ciała dziennie, starsze kocięta: około 50 g na kg masy ciała dziennie. Można stosować karmę suchą i karmę z puszki zamiennie.
Kotki ciężarne i karmiące
Iams Kitten & Junior rich in Chicken doskonale nadaje się także dla kotek ciężarnych i karmiących. Ta pożywna karma zapewnia kotkom spodziewającym się potomstwa lub odchowującym młode dodatkową porcję energii, witamin i mine-rałów, jakiej potrzebują w tym trudnym i wyczerpującym okresie. W pierwszej połowie ciąży kotka o wadze 4,5 kg potrzebuje około 80 g karmy dziennie. W ciąży zaawansowanej -około 100...120 g. W okresie laktacji u kotek gwałtownie zwiększa się zapotrzebowanie na pokarm. Zalecamy, aby kotki kar-miące miały zawsze swobodny dostęp do pożywienia: po prostu napełnij misecz-kę swojej kotki karmą i pozwól jej jeść tyle, ile potrzebuje.

Iams Adult rich in Chicken
Kompletne i zbilansowane pożywienie dla dorosłych kotów, bogate w mięso Z kurcząt. Dostępne jako karma sucha lub w formie delikatnego pasztetu. Iams Adult rich in Chicken jest znakomitą karmą bytową, zawierającą wszystkie składniki pokarmowe, jakich Twój kot potrzebuje do zdrowia i utrzymania doskonałej kondycji. Odznaczający się wysoką strawnością i najwyższą jakością, delikatny tłuszcz zwierzęcy, stosowany w naszych karmach dla kotów Iams, nada-je im wyborny smak, który Twój kot z pewnością polubi. Karma Iams Adult rich in Chicken zawiera białka pochodzenia zwierzęcego (ich źródłem jest mięso z kurcząt, jaja i ryby), tłuszcz zwierzęcy oraz inne ważne składniki pokarmowe, takie jak węglowodany, witaminy i minerały. Iams Adult rich in Chicken jest pożywieniem kompletnym i zbilansowanym, nie wymagającym uzupełniania jakimikolwiek dodatkami.
- Zawiera najlepsze źródła wł6kna, sprzyjające zdrowiu prze-wodu pokarmowego i prawidłowemu trawieniu, czego oznaką jest niewielka ilość stolca
- Pomaga zachować zdrowie dróg moczowych
- Odznacza się prawidłową proporcją kwasów tłuszczowych Omega-6 i Omega-3, dzięki czemu ma dobroczynny wpływ na skórę i sierść
- Wysoka strawność karmy zapewnia optymalne wykorzys-tanie jej składników przez organizm
Karma w puszkach pasztet Iams Pate Chicken
Dorosły kot średniej wielkości (3,5,4,5 kg) powinien zjadać około 170 g karmy z puszki Iams Pate dziennie, jeżeli nie otrzymuje innego pożywienia. Otwartą puszkę należy przechowywać w lodówce. Można stosować karmę suchą i karmę z puszki zamiennie.
Iams Adult rich in Lamb
Kompletne i zbilansowane pożywienie dla dorosłych kotów, bogate w mięso jagnięce. Dostępne jako karma sucha lub w formie delikatnego pasztetu. Iams Adult rich in Lamb, podobnie jak Iams Adult rich in Chicken, jest doskonałą karmą bytową dla dorosłych kotów. Zawiera białka pochodzenia zwierzęce,go (ich źródłem jest mięso jagnięce, jaja i ryby), tłuszcz zwierzęcy oraz inne ważne składniki pokarmowe, takie jak węglowodany, witaminy i minerały. Iams Adult rich in Lamb jest pożywieniem kompletnym i zbilansowanym, nie wymagającym uzupełniania jakimikolwiek dodatkami.
Iams Adult rich in Ocean Fish
Kompletne i zbilansowane pożywienie dla dorosłych kotów, bogate w mięso Z ryb morskich. Dostępne jako karma sucha lub w formie delikatnego pasztetu. Iams Adult rich in Ocean Fish jest karmą wysokiej jakości, przeznaczoną dla dorosłych kotów. Podstawowym źródłem białka jest w niej mięso z ryb morskich (oceanicznych). Jest to bardzo smaczna i lekkostrawna karma, a przy tym bardzo wydajna, dzięki czemu dzienne koszty żywienia są niewysokie. Podobnie jak i inne produkty Iams dla kotów, nie zawiera dodatku barwników, środków zapachowych i konserwantów.
- Zawiera najlepsze źródła włókna, sprzyjające zdrowiu przewodu pokarmowego i prawidłowemu trawieniu, czego oznaką jest niewielka ilość stolca
- Pomaga zachować zdrowie dróg moczowych
- Odznacza się prawidłową proporcją kwasów tłuszczowych Omega-6 i Omega-3, dzięki czemu ma dobroczynny wpływ na skórę i sierść
- Wysoka strawność karmy zapewnia optymalne wykorzys-tanie jej składników przez organizm
Karma w puszkach -pasztet Iams Pate Lamb, Iams Pate Ocean Fish, Iams Pate Turkey, Iams Pate Beef Liver
Dorosły kot średniej wielkości (3,5-4,5 kg) powinien zjadać około 170 g karmy z puszki Iams Pate dziennie, jeżeli nie otrzymuje innego pożywienia. Otwartą puszkę należy przechowywać w lodówce. Można stosować karmę suchą i karmę z puszki zamiennie.
Iams Adult Hairball Control System rich in Chicken
Kompletne i zbilansowane pożywienie dla dorosłych kotów, bogate w mięso Z kurcząt. Dostępne jako karma sucha. Karma Iams Adult Hairball Control System ma specjalny skład, dzięki czemu chroni przed zbijaniem się połkniętych włosów w kulki w przewodzie pokarmowym kotów. Takie działanie karmy jest rezultatem zastosowania w niej kompozycji naturalnych źródeł włókna: pulpy buraczanej i celulozy. Pulpa buraczana sprzyja zdrowiu układu trawiennego, a celuloza zapewnia łagodne przechodzenie połkniętych włosów przez przewód pokarmowy. Tak jak pozostałe produkty Iams dla kotów, karma Iams Adult Hairball Control System jest pożywieniem kompletnym i zbilansowanym. Do produkcji tej karmy używa się świeżego mięsa z kurcząt, które nadaje jej wyborny smak. Nie zawiera żadnych sztucznych składników lub dodatków. Prowadzone na szeroką skalę badania i próby wykazały, że li kotów żywionych karmą Iams Adult Hairball Control System naturalne przechodzenie połkniętej sierści przez przewód pokarmowy wzrasta o około 80% (w porównaniu z innymi karmami Iams).
- Jeśli karma ta jest jedynym pożywieniem kota, chroni przed zbijaniem się połkniętych włosów w kulki
- Wsposób naturalny minimalizuje dolegliwości wywołane przez złogi sierści w przewodzie pokarmowym
- Zawiera dużą ilość świeżego mięsa z kurcząt, które nadaje jej wyborny smak
- Wzbogacona w kwasy tłuszczowe Omega-6 i Omega-3, które sprzyjają jedwabistości sierści
- Pomaga zachować zdrowie dróg moczowych
Iams Ligh t rich in Chicken
Kompletne i zbilansowane pożywienie dla dorosłych kotów ze skłonnością do nadwagi, bogate w mięso Z kurcząt. Dostępne jako karma sucha lub w formie delikatnego pasztetu. Karma Iams Light rich in Chicken zawiera wszystkie składniki pokarmowe, jakich potrzebuje Twój kot, ale dostarcza mu mniej kalorii niż inne karmy Iams dla dorosłych kotów. Ponieważ jest pożywieniem kompletnym i zbilansowanym, można ją stosować przez dłuższy czas. Jeżeli Twój kot jest kastratem, wysterylizowaną kotką lub prowadzi mało aktyw-ny tryb życia, zapewne ma skłonność do niekorzystnego dla zdrowia przybierania na wadze. Można to łatwo sprawdzić kontrolując klatkę piersiową i brzuch stoją-cego kota. Jeśli jego brzuch sięga niżej niż żebra, prawdopodobnie Twój kot ma nadwagę. Ograniczenie liczby kalorii bez dodawania zbędnego włókna Wiele dostępnych na rynku karm typu "light" ma wysoki, a nawet bardzo wyso-ki poziom włókna. Rezultatem tego jest gorsze przyswajanie ważnych składników pokarmowych przez organizm kota. To z kolei sprawia, że kot musi zjadać więcej takiej karmy, aby zaspokoić głód i w konsekwencji cel, jakiemu powinno służyć stosowanie diety "light", nie zostaje osiągnięty. Karma Iams Light rich in Chicken jest zbilansowana prawidłowo. Zamiast niepotrzebnie zwiększać ilość włókna, część tłuszczu zastąpiono w niej węglowodanami, które -w porównaniu z tłuszczami -dostarczają mniej niż połowę kalorii. Spróbuj zastosować naszą karmę, a wkrótce przekonasz się, że możesz łatwo kontrolować masę ciała swojego kota, dając mu jednocześnie to wszystko, czego potrzebuje jego organizm -ani mniej, ani więcej.
- Zawiera o 40% mniej tłuszczu niż inne karmy Iams dla dorosłych kotów, dzięki czemu pomaga obniżyć wagę kota lub utrzymać ją na prawidłowym poziomie
- Łatwo strawne węglowodany zastępują część tłuszczu, aby uchronić kota przed zbędnymi kaloriami
- Karma w 100% kompletna i zbilansowana, nie wymaga uzupełniania preparatami witaminowo, mineralnymi lub innymi dodatkami; w celu utrzymania prawidłowej wagi może być stosowana przez dłuższy czas
- Pomaga zachować zdrowie dróg moczowych
Karma w puszkach -pasztet Iams Pate Light Chicken
Aby odchudzić dorosłego kota o wadze około 7 kg, należy podawać mu około 255 g karmy Z puszki Iams Pate Light Chicken dziennie. Aby utrzymać wagę kota na poziomie 4,5 kg, powinien on zjadać 225 g tej karmy dziennie. Otwartą puszkę należy przechowywać w lodówce. Można stosować karmę suchą i karmę Z puszki zamiennie.
Iams Senior rich in Chicken (powyżej 7. roku życia)
Kompletne i zbilansowane pożywienie dla starszych kotów bogate w mięso Z kurcząt. Dostępne jako karma sucha. Pierwsze oznaki starości uwidaczniają się u kotów po ukończeniu około 7lat. Jeśli masz kota w tym wieku, z pewnością zauważysz, że mniej chętnie wspina się i ska-cze, a za to więcej śpi. Starsze koty są z reguły mniej aktywne, co może prowadzić do pogorszenia się ich kondycji ogólnej i stanu umięśnienia. Także ich sierść staje się zazwyczaj mniej delikatna i traci połysk. Ponadto, koty w podeszłym wieku częściej chorują. To wszystko jest częścią naturalnego procesu starzenia się. Twój senior potrzebuje miłości i opieki, ale także specjalnego pożywienia, które pomoże mu zachować zdrowie i dobre samopoczucie w jesieni życia. Karma Iams Senior rich in Chicken została opracowana specjalnie dla starszych kotów i umożliwia zaspokojenie ich szczególnych, uwarunkowanych wiekiem i stylem życia, potrzeb żywieniowych. Iams Senior ma optymalny poziom białek zwierzę-cych (ich źródłem jest mięso z kurcząt, jaja i ryby), pozwalający na utrzymanie masy mięśniowej, zawiera także umiarkowane ilości tłuszczu i kalorii, odpo-wiednie do mniej aktywnego stylu życia starszych kotów. Oczywiście, karma ta zawiera również wszystkie inne ważne składniki pokarmowe, takie jak węglowo-dany, witaminy i minerały. Mając na uwadze, że zęby kotów w podeszłym wieku nie są już tak mocne, jak wcześniej, przygotowaliśmy karmę Iams Senior w postaci łatwych do pogryzienia, smakowitych granulek. Zadbaliśmy także o zapewnienie potrzebnego wsparcia słabnącemu układowi odpornościowemu kocich seniorów przez zwiększenie dodatku witaminy E. Jako pożywienie kom-pletne i zbilansowane, Iams Senior nie wymaga uzupełniania jakimikolwiek dodatkami. Zalecamy przestawienie kota na karmę Iams Senior rich in Chicken, kiedy skończy 7 lat.
- Ma podwyższony poziom witaminy E, aby zapewnić potrzebne wsparcie układowi odpornościowemu starszych kotów
- Umiarkowana ilość tłuszczu i kalorii, odpowiednia dla kocich seniorów
- Granulki karmy są łatwe do pogryzienia, ale wystarczają-co chrupkie, aby pomóc w higienie jamy ustnej oraz utrzymaniu zębów i dziąseł w dobrym stanie
- Pomaga zachować zdrowie dróg moczowych
- Odznacza się prawidłową proporcją kwasów tłuszczowych Omega-6 i Omega-3, dzięki czemu ma dobroczynny wpływ na skórę i sierść

Zobacz też:

- Składniki karm Iams
- Analiza składników karm Iams
- Dzienne koszty żywienia karmami Iams

Opinie kociarzy

Brak komentarzy

 

Jeżeli masz coś do powiedzenia innym opiekunom kotów na temat tej karmy kliknij tutaj

Karmy dla kotow - Iams