Zdjęcia kotów
Home
Forum

Eukanuba
Hill's
Iams
Nutro
Purina
Royal
Waltham
 

 

 

 

 

 

Specjalna dieta dla Twojego kota

Nadwaga u zwierząt prawie zawsze spowodowana jest tym, że jedzą więcej, niż potrzebują ich organizmy. Do tycia przyczynia się również fakt, że mają za mało ruchu. Kalorie zawarte w pożywieniu, nie wykorzystywane na codzienne potrzeby, są magazynowane w postaci tłuszczu. Zdarza się co prawda, że otyłość związana jest z zaburzeniami metabolicznymi, jednak takie przypadki zdarzają się rzadko. Diety WALTHAM Canine i Feline Calorie ControlTM są wysoce strawnymi, pełnoporcjowymi karmami dla dorosłych psów i kotów, stosowanymi w celu obniżenia masy ciała. Dieta stanowi jeden z elementów programu odchudzania, do którego należą także zmiana przyzwyczajeń i zachowań związanych z jedzeniem oraz, o ile nie ma przeciwwskazań, zwiększenie wysiłku fizycznego.

Podstawowe zalety
Podstawowymi zaletami Diet WALTHAM Canine i Feline Calorie ControlTM są:
- dostarczanie zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników pokarmowych dzięki odpowiedniej zawartości białka, niezbędnych kwasów tłuszczowych, związków mineralnych i witamin,
- niska koncentracja energii.

Przeciwutleniacze
Diety WALTHAM Canine i Feline Calorie ControlTM są wzbogacone w przeciwutleniacze (witaminę E itaurynę) w celu wzmocnienia naturalnych mechanizmów obronnych organizmu zwierzęcia. Ogólny termin "przeciwutleniacze" określa grupę substancji zaliczanych do różnych składników pokarmowych występujących naturalnie, takich jak witaminy, związki mineralne i inne. Naukowcy coraz bardziej doceniają rolę przeciwutleniaczy w utrzymaniu naturalnych zdolności obronnych organizmu. Polega ona na aktywnej ochronie komórek, między innymi przed procesami starzenia i chorobami.

Odpowiedzi na Twoje pytania

Dlaczego mój ulubieniec powinien stracić na wadze?
Zwierzęta z nadwagą mogą odczuwać dyskomfort i mieć trudności podczas zabawy i wysiłku. Poza tym nadwaga może pogłębiać:
- trudności z poruszaniem się związane z zapaleniem stawów, dysplazją stawów biodrowych, dyskopatią lub zerwaniem więzadeł stawowych,
- obniżenie tolerancji wysiłkowej,
- schorzenia wątroby,
- cukrzycę,
- ryzyko związane z zabiegami chirurgicznymi i znieczuleniem ogólnym,
- obniżenie tolerancji na wysoką temperaturę, .słabą kondycję okrywy włosowej i skóry,
- obniżoną odporność na choroby zakaźne,
- wiele zaburzeń oddechowych, lub nawet przyczyniać się do wystąpienia wymienionych schorzeń.
Nadwaga jest niebezpieczna dla zdrowia twojego ulubieńca. Możesz i powinieneś jej przeciwdziałać!

Jak długo powinno stosować się diety o obniżonej kaloryczności?
Czas stosowania diety zależy od tego, jak dużo zwierzę musi stracić na wadze. Pies może potrzebować 8 do 14 tygodni dla osiągnięcia odpowiedniej wagi, natomiast kot 'nawet 15 do 18 tygodni. Po uzyskaniu przez zwierzę docelowej masy ciała należy zwykle w dalszym ciągu przestrzegać odpowiedniej diety i kontynuować ćwiczenia fizyczne, aby zapobiec tyciu.

Jak mogę pomóc mojemu ulubieńcowi stracić na wadze?
Lekarz weterynarii i ustal i docelową masę ciała odpowiednią dla Twojego psa czy kota oraz dzienną dawkę karmy W ALTHAM Calorie ControlTM. Bardzo ważne jest, by zwierzę jadło tylko to, co zaleci lekarz. Nie może dostawać żadnych dodatkowych pokarmów , przekąsek, ani nagród, a warunkiem powodzenia kuracji jest przestrzeganie tej zasady przez Twoją rodzinę i wszystkie inne osoby mające kontakt ze zwierzęciem. W przypadku wielu psów program odchudzania powinien obejmować także ćwiczenia fizyczne, takie jak spacery lub biegi, mające na celu zwiększenie zużycia energii. Jeśli zwierzę jest słabego zdrowia lub w podeszłym wieku, ilość ruchu można zwiększyć tylko po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Obawiam się, że mój ulubieniec będzie głodny podczas trwania diety.
Diety WALTHAM Canine i Feline Calorie ControlTM są doskonałym rozwiązaniem dla odchudzanych zwierząt. Zawierają niski poziom energii i odpowiednią ilość składników pokarmowych w postaci pysznego, sycącego posiłku. Karmy te zostały tak opracowane, aby dzienna porcja miała stosunkowo dużą objętość, dzięki 'czemu zapobiegają uczuciu głodu w trakcie kuracji. Feline Calorie ControlTM ma bardzo dobry smak, aby koty chętnie ją jadły. Jest to ważne, gdyż zbyt szybka utrata masy ciała może u tych zwierząt doprowadzić do poważnych schorzeń.

Karmienie kota podczas odchudzania
Lekarz weterynarii ustal i docelową masę ciała odpowiednią dla Twojego kota oraz dzienną dawkę karmy WALTHAM Canine i Feline Calorie ControlTM. Diety te są sycące, ale dostarczają mniej energii niż normalne karmy. Pomimo obniżonej kaloryczności, zawierają wszystkie witaminy i związki mineralne konieczne dla zapewnienia zbilansowanej diety. Zwykle zaleca się stopniową zmianę diety. Przez kilka dni nową karmę miesza się z dotychczas stosowanym pożywieniem, stopniowo zmniejszając jego ilość, a zwiększając ilość diety odchudzającej. Ponieważ karmy WALTHAM Canine i Feline Calorie ControlTM1 zostały opracowane pod kątem szczególnych potrzeb, są one dostępne wyłącznie w lecznicach weterynaryjnych i należy je stosować pod kontrolą lekarza weterynarii. Powinny stanowić jedyne źródło pokarmu, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Opinie kociarzy

lrafal: Stefanek chętnie je tą karmę , faktycznie jest bardzo sycąca ( 70gr karmy starcza mu na 1 dzień :)
i chyba o to chodzi w odchudzaniu (normalnie jadł ok. 120gr dziennie RC indoor27)

 

Jeżeli masz coś do powiedzenia innym opiekunom kotów na temat tej karmy kliknij tutaj

Karmy dla kotow - WALTHAM