Zdjęcia kotów
Home
Forum

Eukanuba
Hill's
Iams
Nutro
Purina
Royal
Waltham
 

 

 

 

 

 

Specjalna dieta dla Twojego ulubieńca

Diety WALTHAM Canine i Feline Convalescence SupportTM w puszkach i w proszku przeznaczone są dla zwierząt osłabionych, w stresie i po urazach.
Są wskazane w przypadku:
-braku apetytu,
-niedożywienia,
-trudności z przyjmowaniem pokarmu z powodu schorzeń jamy ustnej lub gardła,
-stresu związanego z zabiegiem operacyjnym i urazem lub chorobą.
Diety WALTHAM Canine i Feline Convalescence SupportTM występują w dwóch postaciach, jako produkt puszkowany lub proszek. Po rozpuszczeniu proszku powstaje jednorodna płynna zawiesina, która jest szczególnie przydatna, gdy zwierzęta, na skutek osłabienia lub urazu, nie są w stanie pobierać pokarmu stałego.

Podstawowe zalety

Główne zalety diet WALTHAM Canine i Feline Convalescence SupportTM w puszkach i w proszku są następujące:
-wysoka koncentracja i prawidłowe zbilansowanie składników pokarmowych,
-bardzo dobry smak,
-wysoka strawność,
-dodatek witamin z grupy B,
-dodatek cynku,
-dodatek probiotyku, który sprzyja wzrostowi korzystnych bakterii w przewodzie pokarmowym.

Przeciwutleniacze

Diety WALTHAM Canine i Feline Convalescence SupportTM w puszkach i w proszku są wzbogacone w przeciwutleniacze (witaminę E i taurynę) w celu wzmocnienia naturalnych mechanizmów obronnych organizmu zwierzęcia. Ogólny termin "przeciwutleniacze" określa grupę substancji zaliczanych do różnych składników pokarmowych, takich jak witaminy, związki mineralne i inne. Naukowcy coraz bardziej doceniają rolę przeciwutleniaczy w utrzymaniu naturalnych zdolności obronnych organizmu. Polega ona na aktywnej ochronie komórek, między innymi przed procesami starzenia i chorobami.

Odpowiedzi na Twoje pytania

Dlaczego powinienem podawać swojemu psu specjalną dietę?
Dobre odżywianie jest niezbędne przy pielęgnacji zwierzęcia chorego, po urazie, operacji lub kilkudniowej przerwie w przyjmowaniu pokarmu. Karmienie dietami WALTHAM Canine lub Feline Convalescence SupportTM przyśpieszy gojenie ran i zmniejszy ryzyko zakażenia. Podawanie wysokiej jakości składników pokarmowych (białek, tłuszczy, związków mineralnych i witamin) w odpowiednich ilościach zapobiega także wykorzystywaniu przez organizm własnych tkanek jako źródła energii.

Czy mój ulubieniec potrzebuje specjalnej opieki podczas rekonwalescencji?

Podczas zdrowienia zwierzę może być osłabione i łatwo się męczy. Prawdopodobnie więcej czasu śpi i odpoczywa, niż zwykle. jest to naturalna reakcja na chorobę czy zabieg chirurgiczny. Takie zachowanie pozwala oszczędzać energię i ułatwia naprawę uszkodzonych tkanek. Być może będziesz musiał podawać leki, kontrolować stan ran chirurgicznych czy zmieniać opatrunki. Podczas rekonwalescencji odżywianie jest szczególnie ważne. Czasami zwierzęta trzeba zachęcać do jedzenia. Dodatkowa troska w tym czasie pomoże im dojść do siebie.

Moje zwierzę nie chce jeść, co powinienem robić?

Dieta skoncentrowana jest wskazana dla zwierząt o zmniejszonym apetycie, ponieważ nawet jedząc mniej n iż zwykle otrzymają wszystkie potrzebne składniki pokarmowe. Diety skoncentrowane WALTHAM Canine i Feline Convalescence SupportTM zostały opracowane tak, aby miały szczególnie dobry smak i mogły skusić chore zwierzę do jedzenia mimo to, czasem konieczne jest dodatkowe zachęcanie pacjenta. Spróbuj następujących sposobów:
-podawaj jedzenie w małych ilościach, ale często, dzieląc dzienną dawkę na dwa do czterech małych posiłków ze świeżej karmy,
-delikatnie podgrzej pokarm do temperatury nieco niższej od temperatury ciała,
-zostaw pokarm na 10 do 15 minut, a potem, o ile zwierzę już nie je, zabierz miskę. Twój podopieczny chętniej zje świeżą karmę podaną później.

Żywienie zwierząt w okresie rekonwalescencji

Diety WALTHAM Canine i Feline Convalescence SupportTM są przeznaczone dla zwierząt o szczególnych potrzebach i można je nabyć wyłącznie w lecznicach weterynaryjnych. Należy je stosować pod kontrolą lekarza weterynarii i wyłącznie na jego zalecenie. Dzienną dawkę karmy podziel na małe porcje i podawaj do pięciu posiłków rozłożonych w ciągu dnia. Zwierzę powinno mieć stały dostęp do świeżej, czystej wody, co może wymagać szczególnych środków w przypadku, gdy jego stan ogranicza mu możliwość lub chęć poruszania się.

W jaki sposób przygotować skoncentrowaną dietę w proszku?
Diety WALTHAM Canine i Feline Convalescence SupportTM Instant łatwo mieszają się z ciepłą wodą. Zmieszaj zawartość jednej saszetki ze 1 00 mi ciepłej wody (50°C), aż powstanie płynna, jednorodna zawiesina. Mieszaninę powinno odstawić się na jedną minutę, a następnie zamieszać lub ubić przed użyciem. Przygotowaną karmę WALTHAM Canine lub Feline Convalescence SupportTM Instant można przechowywać w lodówce przez 24 godziny. Przed podaniem należy ją podgrzać do temperatury ciała.

Definicje

Białko
Białko jest głównym budulcem wykorzystywanym przy naprawie tkanek. Ponadto, jako część składowa układu immunologicznego, bierze udział w zwalczaniu infekcji. Zapotrzebowanie na białko u zwierząt w trakcie rekonwalescencji jest zwykle wyższe, niż u zdrowych osobników.

Tłuszcze i węglowodany
Tłuszcze i węglowodany są doskonałym źródłem energii potrzebnej, w większej n iż zwykle ilości, do odnowy tkanek uszkodzonych przez chorobę, uraz lub zabieg chirurgiczny, a także do walki z infekcją. Podwyższenie poziomu tłuszczu w diecie powoduje, że staje się ona bardziej "skoncentrowana". Dlatego mimo, że zwierzę zjada mniejsze ilości karmy, może zaspokoić większe zapotrzebowanie na energię i składniki pokarmowe konieczne do naprawy uszkodzeń.

Składniki mineralne i witaminy
Niektóre składniki mineralne i witaminy odgrywają istotną rolę w procesach zdrowienia. Diety przeznaczone na okres rekonwalescencji powinny zawierać te substancje w odpowiedniej ilości, aby skrócić czas powrotu do zdrowia i zapobiec naruszaniu rezerw organizmu.

Opinie kociarzy

Brak komentarzy

 

Jeżeli masz coś do powiedzenia innym opiekunom kotów na temat tej karmy kliknij tutaj

Karmy dla kotow - WALTHAM