Zdjęcia kotów
Home
Forum

Eukanuba
Hill's
Iams
Nutro
Purina
Royal
Waltham
 

 

 

 

 

 

Specjalna dieta dla Twojego ulubieńca

Diety WALTHAM Canine i Feline Sensitivity ControlTM są wskazane do diagnostyki i terapii:
- nadwrażliwości (alergii) pokarmowej,
- nietolerancji pokarmowej.
Diety WALTHAM Canine i Feline Sensitivity ControlTM są także wskazane przy biegunkach wywołanych przez inne czynniki, ponieważ są łatwo strawne i nie obciążają przewodu pokarmowego. Nadają się do stosowania zarówno u dorosłych kotów, jak i kociąt.
Nadwrażliwość pokarmowa i nietolerancja mogą objawiać się:
- zmianami skórnymi,
- wymiotami,
- biegunką.
Do diagnostyki i leczenia nadwrażliwości pokarmowej potrzebna jest dieta o wysokiej strawności, zawierająca możliwie najmniejszą liczbę potencjalnych alergenów.

Podstawowe zalety

Główne zalety diet WAL THAM Canine i Feline SENSITIVITY ControlTM są następujące:
- ograniczenie źródeł białka i węglowodanów do kurczaka, kaczki, lub gromadnika oraz ryżu lub tapioki, które rzadko wywołują alergię lub nadwrażliwość pokarmową u kotów,
- wysoka strawność,
- brak laktozy,
- brak glutenu pszenicznego.
Przeciwutleniacze
Diety WALTHAM Canine i Feline Sensitivity ControlTM są wzbogacone w naturalne przeciwutleniacze (witaminę E i taurynę) w celu wzmocnienia naturalnych mechanizmów obronnych organizmu. Ogólny termin "przeciwutleniacze" określa grupę substancji zaliczanych do różnych składników pokarmowych, takich jak witaminy, związki mineralne i inne. Naukowcy coraz bardziej doceniają rolę przeciwutleniaczy w utrzymaniu naturalnych zdolności obronnych organizmu. Polega ona na aktywnej ochronie komórek, między innymi przed procesami starzenia i chorobami.

Odpowiedzi na Twoje pytania

Co to jest alergia pokarmowa i nietolerancja pokarmowa?
Nieprzyjemne reakcje (zwykle swędzenie skóry lub biegunka) pojawiające się po zjedzeniu przez zwierzę określonych pokarmów mogą w pewnym okresie życia wystąpić u wielu psów i kotów. jednak tylko u niewielkiego odsetka populacji tych zwierząt udaje się klinicznie potwierdzić alergiczne tło takich reakcji. Za pozostałe przypadki odpowiedzialna jest najczęściej tak zwana "nietolerancja pokarmowa".

Czy alergia pokarmowa jest czymś poważnym?
Alergia pokarmowa powodowana jest nieprawidłową reakcją układu odpornościowego na pokarm. Układ ten nie jest odpowiedzialny za objawy nietolerancji pokarmowej, nawet jeśli przypominają one objawy alergii. W przypadku zwierząt z rzeczywistą alergią pokarmową prawidłowe jej rozpoznanie i niedopuszczanie do występowania reakcji alergicznych na pokarm jest bardzo ważne, ponieważ mogą one doprowadzić do groźnych chorób związanych z nadmierną aktywnością układu immunologicznego.

Jak powinienem stosować przepisaną dietę?
Najczęściej przyczyną objawów klinicznych jest tylko nietolerancja pokarmowa i lekarz weterynarii przepisuje dietę WALTHAM Canine lub Feline Sensitivity Control ze względu na jej wysoką strawność. Jeśli jednak podejrzewa u Twojego zwierzęcia właściwą alergię pokarmową, jego celem będzie ustalenie, które składniki dotychczasowego pożywienia wywołują alergię, a następnie całkowite wyeliminowanie ich z diety. Lekarz weterynarii wybierze odmianę karmy WALTHAM Canine lub Feline Sensitivity Control odpowiednią dla Twojego kota.

Dlaczego diety WALTHAM Canine i Feline Sensitivity ControlTM zawierają specjalne źródła białka?
Białko znajdujące się w karmach WALTHAM Canine i Feline Sensitivity ControITM pochodzi wyłącznie z:
-gromadnika (ryba morska) i tapioki,
-kaczki i ryżu, lub
-kurczaka i ryżu
w zależności od odmiany. Powyższe źródła białka są wysoce strawne i bardzo rzadko zdarza się, aby wywoływały alergię lub nadwrażliwość pokarmową. Lekarz weterynarii zaleci odmianę najbardziej odpowiednią w przypadku twojego zwierzęcia.

Żywienie zwierząt z nadwrażliwością pokarmową

Stosowanie odpowiedniej diety jest warunkiem poprawy stanu pacjenta w przypadku wielu nietolerancji pokarmowych i innych chorób przewodu pokarmowego. Wszystkie osoby mające kontakt z chorym zwierzęciem powinny przestrzegać zasady, aby nie dawać mu do jedzenia nic oprócz zalecanej diety. Niedozwolone są nawet jakiekolwiek nagrody czy smakołyki. Trzeba także zadbać, by zwierzę nie miało możliwości zjadania pokarmów znalezionych poza domem. Specjalnie przygotowane karmy,takie jak WALTHAM Canine i Feline Sensitivity ControlTM, w istotny sposób pomagają twojemu ulubieńcowi. Aby dieto terapia przyniosła najlepsze efekty, dzienną dawkę pokarmową należy podzielić na dwie do czterech małych porcji świeżej karmy. Zwierzę powinno mieć stały dostęp do czystej wody do picia. Diety WALTHAM Canine i Feline Sensitivity ControlTM można nabyć wyłącznie w lecznicach weterynaryjnych. Powinny być jedynym źródłem pokarmu, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Definicje

Białko
Białka są złożonym i związkami organicznymi, stanowiącymi podstawowy budulec mięśni, narządów wewnętrznych i gruczołów. Białka są zarazem najczęstszą przyczyną niekorzystnych reakcji na pokarm.

Alergeny pokarmowe
Alergeny pokarmowe (cząsteczki odpowiedzialne za wywoływanie reakcji alergicznej) są białkami, które nie zostały rozłożone przez gotowanie lub kwasy i enzymy trawienne. Przedostają się one przez barierę przewodu pokarmowego do krwi i wraz z nią docierają do narządów, w których wywołują reakcje alergiczne.

Nietolerancja laktozy
Nietolerancja laktozy jest częstym przykładem nietolerancji pokarmowej, która pojawia się zarówno u psów, jak i kotów. Często powoduje biegunkę. Poziom laktazy , enzymu biorącego udział w trawieniu laktozy w jelitach cienkich, spada po zakończeniu okresu ssania. W przypadku podawania nadmiaru mleka, nie strawiona laktoza pozostaje w jelicie cienkim i wywołuje zaburzenia trawienne.

Gluten pszeniczny
Gluten pszeniczny jest białkiem zbożowym stosunkowo często odpowiedzialnym za niekorzystne reakcje na pokarm występujące u psów i kotów. Liczba składników mogących wywołać nietolerancję została w dietach WALTHAM Canine i Feline Sensitivity ControlTM ograniczona do minimum.

Opinie kociarzy

Brak komentarzy

 

Jeżeli masz coś do powiedzenia innym opiekunom kotów na temat tej karmy kliknij tutaj

Karmy dla kotow - WALTHAM