Ogrody, patia, werandy
Zabezpieczenia
Balkony
Okna
Okna uchylne
Ogrody

Kot w ogrodzie - bezpieczne rozwiązania

Jeśli masz ogród, możesz sprawić kotu wiele radości. Zabawy na świeżym powietrzu, skakanie po drzewach i wylegiwanie się w słońcu to doskonała rozrywka dla kota pod warunkiem, że zadbasz o to, aby kot był bezpieczny. Wypuszczanie kota do ogrodu, gdzie nie ma zabezpieczeń może skończyć się dla niego tragicznie - psy, samochody, nieprzyjaźni ludzie - to zagrożenie, które można wyeliminować budując dla kota wolierę lub inne zabezpieczenia. Kot będzie bezpieczny a jednocześnie będzie mógł korzystać z uroków życia.

Jak to się robi w Polsce - bezpieczne rozwiązania

Ogródek Cosmo, Shandy i msc.

Ogród jest otoczony murem wysokości 1.9 m, aby zabezpieczyć się przed kocimi próbami pokonania muru poprosiłam panów wykańczajacych moje mieszkanie o zamontowanie kątownikow zagiętych do wewnątrz pod kątem 45 stopni. Obecnie mur ma wysokosc 2.30 m i jak na razie spełnia swoje zadanie. Kątowniki są zamocowane tradycyjnie - na śruby. Siatka ogrodnicza została zwinięta na pół aby ja uelastycznić i wzmocnić. Między katownikami jest ona przymocowana do muru na śruby a między kolejnymi śrubami jest naciągnięty drut, tak aby utrzymas siatkę przy ścianie.


 

 

Jak to się robi w Norwegii...

Woliera kotów Pii.

Pia prowadzi hodowlę NFO i MCO N*Edelmann.
Adres strony hodowli http://www.homestead.com/NorskeSkogkatter/Entersiden.html

Wybieg dla kotów ma powierzchnię około 16 metrów kwadratowych. Koty są nim zachwycone i chętnie spędzają tam czas. Mają tutaj nawet własny basen, w którym mogą się pluskać, choć jak pisze Pia raczej tego nie lubią ;) Fontanna służy im jako źródło czystej wody.

Na wybiegu zostały posadzone krzewy i rośliny, wśród których mogą się ukryć i bawić się w polowanie. Zainstalowano także półki i statywy, na których koty mogą się wylegiwać wysoko nad ziemią i obserwować okolicę.

Bardzo dziękuję Pii za zgodę na wykorzystanie jej zdjęć oraz umieszczenie opisu na stronie o zabezpieczeniach. Dziękuję też Ince, która pośredniczyła w uzyskaniu zgody oraz przetłumaczyła opisy z norweskiego. Dzięki! :)

Jak to się robi w USA...

Zapraszam na stronę www.catfencein.com amerykańskiej firmy zajmującej się zabezpieczaniem ogrodów. Zabezpieczenia polegają przede wszystkim na umieszczeniu odpowiednio wyprofilowanych siatek na ogrodzeniach, drzewach i innych elementach otoczenia, po których kot mógłby się wspiąć i wyjść poza ogród. Inspirująca strona i ciekawe rozwiązania.

Jeżeli masz zabezpieczone ogród i chcesz podzielić się doświadczeniami, napisz do mnie
falka@rokcafe.pl